Home / Uncategorized / FAI Junior Cup Round 2 Results As We Get Them

FAI Junior Cup Round 2 Results As We Get Them

(Page Will Auto Refresh)

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 2019-2020

Dublin Saturday

Round 2

Pegasus St. James Ath 1-5 Phoenix FC

St. Francis FC 0-1 St. John Bosco FC

St. John Vianney FC 0-5 St. Kevins Boys

Tolka Rovers 1-0 Seaford Rock Utd

St. Marks Ath 0-11 St. Mochtas FC

St. Michaels FC 0-3 St. Vincents Hospital FC

Vale View Shankill FC v Sheriff YC

Rosemount Mulvey FC 2-2 Malahide Utd (5-3 pens)

Coolock Village FC 1-4 Railway Union FC

Crumlin Utd 1-0 Kilnamanagh FC

Leixlip Utd 2-2 Liffey Wanderers FC (3-4 pens)

Lorcan Celtic v Hartstown Huntstown FC

Arthur Griffith Park FC 1-0 Dublin Bus FC

Drumcondra FC v Drumcondra AFC

Newbridge Town FC v Oldbury FC

Frankfort FC 0-2 Verona FC

Wayside Celtic 1-2 Wicklow Rovers FC

Yellowstone Celtic 3-2 Ayrfield Utd

FC Hibernians 5-1 Galty Celtic

Beech Park FC 4-1 Broombridge AFC

Castle Celtic 1-2 Cherry Orchard FC

Columbas Rovers v Rathmines Roosters FC

Swords Manor 1-3 Ratoath Harps FC

Skerries Town FC v Ballymun Utd

Ballybrack FC v Balscadden FC

Booth Road Celtic 1-2 VEC FC

Garda FC V Dynamoe Ridgewood FC

Glasnaoin FC 4-1 Harding IF FC

Lucan Utd 3-0 Galty Celtic B

South William Street Co FC 3-0 Swords Celtic

Tallaght Utd 5-2 Fairview CY FC

Lusk Utd 0-3 Balbriggan FC

Maynooth University Town FC 1-2 Oliver Bond Celtic

Dublin Sunday & NEFL

Round 2

Stella/East Wall FC 1-3 Sheriff YC

Woodlawn Sportslink FC 0-4 Transport FC

Valley Park Utd 0-3 Dublin Celtic

Dynamoe Dublin FC V Pearse Sallynoggin FC

Verona FC V Enfield Celtic

Baldoyle Utd v Aylesbury FC

Montpelier FC 3-1 Clontarf FC

Dublin Airport FC v Finglas Utd

Usher Celtic 7-1 Trinity Donaghnmeade FC

Chord Celtic 2-5 Bellurgan Utd

River Valley Rgs 3-0 Bay FC

Kilmore Celtic 8-1 Enniskerry YC

Parkvilla FC v Whitehall Rgs.

Donacarney Celtic v Rush Ath

Darndale FC 1-2 Ballyoulster FC

Trim Celtic v Rathcoole Boys FC

Park Celtic v Lusk Utd

Rampart Celtic 2-1 FC Lokomotiv

Blackrock College FC 3-2 Dingle Utd

Edenderry Town FC 3-2 Knockmitten Utd

Boyne Harps FC v CYM Beechwood FC

Ekywoodlawn FC 2-5 Newlands/Castle Park FC

Raheny Utd 1-5 St. Pauls Artane FC

Ballyfermot Utd v FC Transilvania

Wexford/Kilkenny/Carlow

Round 2

Evergreen FC 8-1 Bunclody FC

Wexford Bohs 3-1 Parkville Utd

Bridge Utd 5-4 St. Fiaccs FC

Kilree Celtic 1-2 Crossbeg FC

Dolmen Celtic 3-2 Moyne Rgs.

Vale Wanferers FC 4-3 Taghmon Utd

Slaney Rovers 1-5 New Oak Boys FC

Bridge Rovers 3-1 St. Patricks Boys FC

Thomastown Utd 5-1 Castlewarren Celtic

Ballymurphy Celtic 1-2 Crettyard Utd.

Hanover Harps FC 3-5 Courtown Hibs

Curracloe Utd v Campile Utd

Tombrack Utd 0-1 Corach Rangers FC

New Ross Celtic 0-2 Freebooters FC

Killeshin FC 3-0 Forth Celtic

Newpark FC 8-3 Stoneyford FC

Rosslare Rangers FC v Deen Celtic

Gorey Rangers FC 3-0 Glynn Barntown FC

St. Leonards FC v Shamrock Rangers FC

Fort Rangers FC 1-9 North End Utd.

Kildare/Combined Counties

Round 2

Arlington FC 5-3 St. Carthages FC

Willow Park FC 2-2 Kilcock Celtic (4-3 pens)

Ballymahon FC v Gallen Utd

Mountmellick Utd 2-2 Coill Dubh FC (3-4 pens)

Rosenallis FC 4-5 Newbridge Hotspurs FC

Newbridge FC 0-4 Ballinahown FC

Birr Town FC 4-1 Castle Villa FC

Monread FC v Templevilla FC

Tullamore Town FC 1-3 Bush Celtic

Suncroft AFC v Redwood Naas FC

Cork AUL/Munster Senior League/Cork Business League/West Cork League

Round 2

O’ Briens Scaffolding FC v UCC FC

Killumney Utd v Passage Utd

Glenthorn Celtic B v St. John Bosco FC

Springfield FC v Kanturk FC

Castleview FC 5-0 Mayfield Utd

Buttevant FC 4-4 Ringmahon Rgs. B (3-4 pens)

Colso Celtic FC v Carrigaline Utd A

Cobh Wanderers FC 2-0 Watergrasshill Utd

Cathedral Celtic v Dunbar Celtic

South Coast Ath v Bohemians FC

Pearse Celtic v Carrigaline Utd

Middleton FC v Passage AFC

Lakewood Ath v Village Utd

Coachford FC 3-1 Ringmahon Rgs

Tower FC v Grange Vale FC

Rockmount FC v Douglas Hall FC

Marlboro Trust FC 2-5 Fermoy FC

Innishvilla FC v Macroom FC

Everton Utd 4-0 Macroom FC B

UCC Acedemicals FC v Youghal Utd

St. Marys FC v Wilton Utd

Greenwood FC v Waterloo AFC

Glenthorn Celtic 5-1 Everton FC

Knockraha FC v College Corinthians FC

Kilreen Celtic v Los Zarcos FC

Carrigaline Utd B v Carrigtwohill Utd

Castlelack FC 1-6 Doolans Cow FC

Cloughduv Celtic 1-3 Dunmanway Town FC

Tramore Ath 4-0 Riverstown FC

Avondale Utd 5-0 Ballinhassig AFC

Mallow Utd 5-1 Avondale Utd A

Leeds FC 4-2 Bandon Utd AET

Kerry/Desmond/Clare Leagues

Carrig Celtic 6-0 Rineanna Rovers

Adare Utd v Tralee Dynamoes FC

Broadford Rovers FC v Listowel Celtic

Killarney Celtic 11-0 Shannonside FC

Lifford FC 2-1 Killorglin AFC

Dingle Bay Rovers FC v St. Brendans Park FC

Killarney Ath 2-2 Abbeyfeale Utd (3-1 pens)

Breaska Rovers 1-5 Newcastle West Town

Kildysart FC v Manus Celtic

Creevy Celtic v Pallaskenry FC

Bridge Utd 4-1 Turnpike Rovers FC

Coole FC 3-1 Sporting Ennistymon FC

Shannon Town FC 1-0 Classic FC

Shannon Olympic FC 4-3 Tulla Utd

Avenue Utd 2-0 MEK Galaxy FC

Ennis Town FC 3-0 Shountrade FC

Castleisland FC 1-0 Newmarket Celtic

Rathkeale FC 2-0 Glin Rovers FC

Grannagh Utd 10-2 Bunratty Cratloe FC

Waterford & WWEC League

Dungarvan Utd 2-1 Johnville FC

Round 2

Southend Utd v Bridgeview Utd

St. Saviours FC 1-3 Ballinroad FC

Tramore AFC 3-2 De La Salle FC

Hibernians FC v Dungarvan FC

Valley Rangers FC 1-3 Villa FC

Dunmore East FC B 0-3 Ferrybank FC

Waterford Crystal FC B v Seaview Celtic

Tramore Rangers FC v Portlaw Utd

Kilmacow FC 2-8 Waterford Crystal FC

Dunmore East FC v Bohemians FC

St. Josephs FC 3-1 Moincoin FC

Piltown FC 1-2 Carrick Utd AET

TS&DL and North Tipperary

Round 2

Bansha Celtic 14-1 Lough Derg FC

Glengoole Utd 1-2 Old Bridge FC

Borroway Rovers FC 3-4 Wilderness Rovers

Borrisokane FC 1-0 Tipperary Town FC

Clonmel Town 5-1 Kilsheelan Utd

Cahir Park FC 11-1 Birdhill FC

Peake Villa FC 0-2 St. Michaels FC

Nenagh Celtic 6-0 Clonmel Celtic

Rearcross FC 6-5 Thurles Town FC

Killenaule Rovers 1-8 Two Mile Borris/St. Kevins FC

Galbally Utd 1-10 Cashel Town FC

Cloughjordan FC 2-1 Killavilla FC

Slieveardagh Utd 4-1 Ballymackey FC

Rosegreen Rgs 3-4 Moneygall FC AET

Limerick & District League

Round 2

Hyde Rangers FC 1-0 Holycross FC

Hill Celtic FC v Janesboro FC

Aisling Annacotty FC 7-0 Kilmallock Utd

Geraldines FC 11-0 Granville Rangers FC

Ballynanty Rovers FC 9-0 Wembley Rovers FC

Knockainey FC 8-3 The Brazucas FC

Caledonians FC P-P Cappamore Celtic

Lisnagry FC 1-4 Athlunkard Villa FC

Fairview Rgs v Carew Park FC

Castle Rovers FC 1-5 Moyross Utd

Charleville FC 3-0 Murroe FC

Mungret Regional FC 0-1 Coonagh Utd

Corbally Utd 0-5 Newport Town FC

Dromore Celtic v Northside Legacy FC

Southend Utd v Parkville FC

Nenagh fc 1-3 Kilfrush Crusaders

Star Rovers 4-3 Summerville Rovers

Pike Rovers 5-1 Pallas Utd

Prospect Priory FC v Patrickswell FC

Shelbourne FC 0-8 Regional Utd

Mayo Round 2

Snugboro FC v Moy Villa FC

Newport/Mulranny Wanderers 2-0 Crossmolina FC

Fahy Rovers FC v Manulla FC

Killala FC v Kiltima Knock FC

Iorras Aontaithe FC 1-10 Westport Utd

Castlebar Celtic 2-0 Claremorris FC

Swinford FC 2-7 Ballina Town FC

Ballyglass FC v Ballyheane FC

Ballyhaunis Town FC v Kilmore FC

Galway

Round 2

Maree Oranmore FC 6-2 Maree Oranmore FC B

Renmore FC 2-3 Athenry FC

Mervue Utd 6-1 Moyne Villa FC

Colemanstown FC 4-3 NUIG FC

West Utd 8-1 Tuam Celtic

Mervue FC B v St. Bernards FC

East Utd 0-3 Salthill Devon FC

Dynamoe Blues FC v Colga FC

West Utd B 2-1 Merlin Woods FC

Craugwell FC 0-3 Corrib Rangers FC

Loughrea Rams FC 4-5 Knocknacarra FC

West Coast Utd 2-1 Corrib Celtic

Sligo/Leitrim/Roscommon

Round 1 (Preliminary)

Ballaghdereen FC v Manorhamilton Rangers

Round 2

Cloonfad Utd v Catlerea Celtic

MCR FC v Kilkerrin Utd

Merville Utd v Shiven Rovers

Boyle Celtic v Moore Utd

Carbury FC 4-0 Strand Celtic FC

Ballaghdereen FC or Manorhamilton Rgs v Ballymoe FC

Ballinasloe Town FC 2-0 St. Peters FC

Sky Valley Rovers v Ballisodare Utd.

Inishown & Donegal League

Round 2

Kildrum Tigers FC 4-2 Clonmany Shamrocks FC

Buncranna Harps FC v Glengad Utd

Greencastle FC v Illies Celtic

Bonagee Utd 9-2 Milford Utd

Strand Rovers FC v Kerrykeel 71 FC

Keadue Rovers FC 1-2 Cockhill Celtic Youths

Drumogill FC v Cappry Rovers FC

Glenea Utd v Culdaff FC

Gwendore Celtic v Donegal Town FC

Carndonagh FC 3-1 Rathmullen Celtic

 

 

About James Kirwan

Leave a Reply