Home / NTDL / NT&DL Season Long Fixtures……. 2018

NT&DL Season Long Fixtures……. 2018

 

Weekending December 16th

Premier Division

Portumna Town Vs Clodiagh Rangers

BT Harps Vs Killavilla Utd

Division 1

Gurtagarry Fc Vs Borrisokane Fc

Ardcroney Fc Vs Sallypark Odhráns

Shinrone Utd Vs Moneygall Fc

Division 2

BT Harps B Vs Moneygall Fc B

Clodiagh Rangers B Vs Birdhill Fc B

Silvermines Vs Templetuohy Fc

Arra Rovers Vs Clonmore Utd

 

Full Fixture List At A Later Date

 

 

Weekending December 9th

Premier Division

Nenagh Celtic Vs Killavilla Utd

BT Harps Vs Thurles Town

Borroway Rovers Vs Holycross Fc

Division 1

Shinrone Utd P-P Moneygall Fc

Cloughjordan Fc Vs Ardcroney Fc

Rearcross Fc 2-2 Borrisokane Fc

Nora Kennedy Cup Quarter Final

Arra Rovers P-P Clodiagh Rangers Fc B

Division 2

Birdhill Fc P-P BT Harps B

Templetuohy Fc Vs Clonmore Utd

Moneygall Fc B Vs Lough Derg Fc

 

Weekending December 2nd

FAI Junior Cup 5th Round

St John Bosco 3-3 BT Harps (aet)

BT Harps win 4-3 On Pens

Munster Junior Cup 3rd Round

Borroway Rovers 5-1 Portumna Town

Premier Division

Thurles Town 4-2 Clodiagh Rangers

Kevin Fogarty Tipperary Cup 2nd Round

Killavilla Utd 2-1 Nenagh Celtic

Division 1

Ardcroney Fc 1-4 Gurtagarry Fc

Ballymackey Fc 1-3 Moneygall Fc 

Barry Cup Quarter Final

Borrisokane Fc 2-3 Cloughjordan Fc (aet)

Barry Cup Semi Final

Shinrone Utd 3-2 Sallypark Odhráns

Division 2

Clodiagh Rangers B 1-4 Arra Rovers

Moneygall Fc B 0-3 Templetuohy Fc

Silvermines 2-2 Holycross Fc B

 

 

Weekending November 25th

Premier Division

Clodiagh Rangers 1-1 BT Harps

Holycross Fc 3-3 Portumna Town

Borroway Rovers 2-2 Nenagh Celtic

Killavilla Utd 4-2 Thurles Town

Barry Cup First Round

Borrisokane Fc 3-1 Moneygall Fc

Barry Cup Quarter Finals

Sallypark Odhráns 4-0 Ardcroney Fc

Shinrone Utd 5-0 Rearcross Fc

Gurtagarry Fc 2-3 Ballymackey Fc

Nora Kennedy Cup Preliminary Round

Holycross Fc B 2-3 Clodiagh Rangers Fc B (aet)

Arra Rovers 0-0 BT Harps B (aet)

(Arra Rovers Win 5-3 on Pens)

Lough Derg 4-0 Silvermines Fc

Nora Kennedy Cup Quarter Finals

 Moneygall Fc B 2-7 Templetuohy Fc

 Clonmore Utd 2-3 Birdhill Fc

 

Weekending November 18th

FAI Junior Cup 4th Round

Moneygall Fc 0-7 Peake Villa

Premier Division

BT Harps 2-1 Borroway Rovers

Holycross Fc 2-0 Thurles Town

Ricky Fogarty Cup Quarter Final

Nenagh Celtic 2-2 Killavilla Utd (aet)

(Killavilla Utd Win 4-3 On Pens)

Kevin Fogarty Tipperary Cup 2nd Round

Portumna Town 6-1 Templetuohy Fc

Kevin Fogarty Tipperary Cup Quarter Final

Borrisokane Fc 0-4 Clodiagh Rangers 

Division 1

Shinrone Utd 2-0 Ardcroney Fc

Gurtagarry Fc 4-3 Ballymackey Fc

Cloughjordan Fc 3-4 Rearcross Fc

Division 2

Holycross Fc B 2-2 Birdhill Fc

BT Harps 3-0 Arra Rovers

Silvermines P-P Clonmore Utd

Moneygall Fc B P-P Lough Derg

 

 

 

 

 

Weekending November 11th

FAI Junior Cup 4th Round

Bansha Celtic Vs Clonmel Town

BT Harps 3-2 Clonmel Celtic

St Michaels 7-0 Tipperary Town

Kevin Fogarty Tipperary Cup 1st Round

Nenagh Celtic 7-0 Holycross Fc B

Borroway Rovers 1-4 Portumna Town

Kevin Fogarty Tipperary Cup 2nd Round

Thurles Town 3-0 Cloughjordan Fc

Clodiagh Rangers B 0-3 Sallypark Odhráns

Ricky Fogarty Cup Quarter Final

Clodiagh Rangers 5-5 Holycross Fc (aet)

Clodiagh Win 3-2 On Pens

Division 1

Moneygall Fc 3-0 Ardcroney Fc

Gurtagarry Fc P-P Borrisokane Fc

Rearcross Fc 3-2 Ballymackey Fc

Division 2

Moneygall Fc B 0-4 Arra Rovers

Lough Derg 8-0 Clonmore Utd

Birdhill Fc 3-1 Silvermines 

 

 

 

Weekending November 4th

Tipperary Cup 1st Round

Killavilla Utd 4-0 Moneygall Fc

Cloughjordan Fc 3-0 BT Harps B

Tipperary Cup 2nd Round

Rearcross Fc 0-3 Shinrone Utd

 

Weekending October 28th

Munster Junior Cup 2nd Round

Killavilla Utd 3-4 Borroway Rovers

Portumna Town 2-1 Nenagh Celtic

Tipperary Cup 1st Round

BT Harps A 4-0 Lough Derg

Thurles Town 4-3 Arra Rovers

Tipperary Cup 2nd Round

Silvermines 0-4 Borrisokane Fc

Holycross Fc A 0-3 Clodiagh Rangers A

Division 1

Shinrone Utd 2-1 Rearcross Fc

Gurtagarry Fc 1-3 Ardcroney Fc

Division 2

Birdhill Fc 4-0 Clonmore Utd

Clodiagh Rangers B 6-1 Moneygall Fc B

 

Weekending October 21st

FAI Junior Cup 3rd Round

Peake Villa 5-0 Holycross Fc

Thurles Town 1-3 Moneygall Fc

BT Harps 3-1 Cahir Park

Bansha Celtic 5-2 Nenagh Celtic

Borroway Rovers 1-2 Tipperary Town

Premier Division

Killavilla Utd 4-1 Clodiagh Rangers

Division 1

Ballymackey Fc 0-1 Ardcroney Fc

Gurtagarry Fc 5-3 Rearcross Fc

Sallypark Odhráns 0-1 Shinrone Utd

Borrisokane Fc 2-0 Cloughjordan Fc

Division 2

Silvermines 1-1 Moneygall Fc B

Arra Rovers 1-2 Templetuohy Fc

Holycross Fc B 3-5 Clonmore Utd

Lough Derg 2-1 Birdhill

 

Weekending October 14th

Premier Division

Killavilla Utd 4-1 Portumna Town

Clodiagh Rangers 5-1 Borroway Rovers

Holycross Fc 4-2 BT Harps

Thurles Town 0-5 Nenagh Celtic

Division 1

Rearcross Fc 7-0 Ardcroney Fc

Moneygall Fc 3-1 Cloughjordan Fc

Borrisokane Fc 2-3 Shinrone Utd

Gurtagarry Fc 1-2 Sallypark Odhráns

Division 2

Templetuohy Fc 1-1 Silvermines

BT Harps B 5-0 Holycross Fc B

Moneygall Fc B 0-4 Birdhill Fc

Lough Derg 4-2 Arra Rovers

 

Weekending October 7th

Munster Junior Cup First Round

Rearcross Fc 0-2 Borroway Rovers

Holycross Fc 3-3 Kilavilla Utd

(Killavila Win 3-1 on pens)

BT Harps 1-2 Nenagh Celtic

Thurles Town 2-3 Portumna Town

Tipperary Cup First Round

Gurtagarry Fc 3-5 Clodiagh Rangers

Silvermines 2-0 Birdhill

Borrisokane Fc 3-1 Ardcroney Fc

Moneygall Fc B 3-5 Ballymackey Fc 

Cloughjordan Fc P-P BT Harps B

Clonmore Utd 0-3 Clodiagh Rangers B

Division 1

Sallypark Odhráns 0-1 Moneygall Fc

Division 2

Lough Derg 1-2 Templetuohy Fc

 

Weekending September 30th

FAI Junior Cup 2nd Round

Thurles Town FC 3-2 Borrisokane FC (aet)
Killenaule Rovers 0-9 BT Harps FC 
Two Mile Borris St Kevins 0-2 Nenagh Celtic 
Moneygall FC 4-2 Kilsheelan Utd (aet)
Cullen-Lattin FC 1-1 Borroway Rovers (aet 2-3 on pens)
Holycross FC 3-0 Rearcross FC 
Clonmel Celtic 6-1 Portumna Town 
Ardcroney FC 0-4 Vee Rovers 
Cahir Park FC 3-0 Killavilla  Utd 
Division 1
Ballymackey Fc 2-0 Shinrone Utd
Cloughjordan Fc 4-2 Gurtagarry Fc
Division 2
Lough Derg 6-0 Silvermines
Birdhill 2-5 Templetuohy Fc
Clonmore Utd 0-3 Moneygall Fc B
Clodiagh Rangers B 2-5 Holycross Fc B

Weekending September 23rd

 

Munster Junior Cup Preliminary Round

Killavilla Utd 4-1 Borrisokane Fc

Borroway Rovers 3-0 Moneygall Fc

Ardcroney Fc 1-4 Portumna Town

 

Premier Division

Clodiagh Rangers P-P BT Harps

Holycross Fc 2-3 Nenagh Celtic

 

Division 1

Cloughjordan Fc 4-4 Ballymackey Fc

Rearcross Fc 1-1 Sallypark Fc

Division 2

Templetuohy Fc 0-3 Lough Derg

BT Harps B 2-2 Silvermines

Clodiagh Rangers B 2-3 Clonmore Utd

Arra Rovers 2-2 Birdhill

Holycross Fc B 5-1 Moneygall Fc B

 

Weekending September 16th

Premier Divsion

Clodiagh Rangers 3-3 Holycross Fc

Borroway Rovers 3-1 Thurles Town

Division 1

Cloughjordan Fc 1-0 Sallypark Odhráns

Ballymackey Fc 2-1 Borrisokane Fc

Shinrone Utd 8-2 Gurtagarry Fc

Moneygall Fc 4-4 Rearcross Fc

Division 2

Silvermines 3-9 Arra Rovers

Clodiagh Rangers B 3-0 Nenagh Celtic B

Lough Derg 0-2 BT Harps B

Clonmore Utd 0-1 Birdhill

Holycross Fc B 2-7 Templetuohy Fc

 

Weekending September 9th

Premier Division

Thurles Town 3-0 Holycross Fc

BT Harps 7-0 Clodiagh Rangers

Killavilla Utd 7-1 Borroway Rovers

Nenagh Celtic 3-3 Portumna Town

Division 1

Ardcroney Fc 0-3 Shinrone Utd

Borrisokane Fc Vs Sallypark Odhráns

Moneygall Fc 3-0 Gurtagarry Fc

Division 2

Clonmore Utd 0-2 Lough Derg

Holycross Fc Vs Clodiagh Rangers Fc B

Arra Rovers 1-3 BT Harps B

Birdhill 5-6 Moneygall Fc B

 

Weekending September 2nd

Premier Division

Clodiagh Rangers 0-6 Nenagh Celtic

Thurles Town 1-5 Killavilla Utd

BT Harps 2-1 Portumna Town

Holycross Fc 2-4 Borroway Rovers

Division 1

Sallypark Odhráns 4-1 Rearcross Fc

Moneygall Fc 2-2 Shinrone Utd

Cloughjordan Fc 2-4 Borrisokane Fc

Division 2

Clonmore Utd 3-0 Silvermines Fc

Birdhill Fc 3-2  Holycross Fc B

Moneygall Fc B 5-1 Clodiagh Rangers B

Arra Rovers 0-4 Lough Derg

Nenagh Celtic B 1-6 Templetuohy Fc

 

Weekending August 26th

Premier Division

Killavilla Utd 2-3 BT Harps

Borroway Rovers 1-0 Portumna Town

Division 1

Ballymackey Fc 2-3 Rearcross Fc

Moneygall Fc 3-1 Borrisokane Fc

Division 2

Clodiagh Rangers B 1-2 BT Harps B

Nenagh Celtic B 1-4 Lough Derg

Templetuohy Fc 4-1 Arra Rovers

Silvermines Fc 2-1 Birdhill Fc

Moneygall Fc B 0-3 Holycross Fc B

 

Weekending August 19th

Premier Division

Clodiagh Rangers 1-3 Portumna Town

Holycross Fc 0-4 Killavilla Utd

Thurles Town 4-2 Borroway Rovers

Nenagh Celtic 0-1 BT Harps

Division 1

Moneygall Fc 2-3 Ballymackey Fc

Ardcroney Fc 1-4 Rearcross Fc

Gurtagarry Fc 2-4 Cloughjordan Fc

Shinrone Utd 3-1 Sallypark Odhráns

Division 2

Nenagh Celtic B 4-1 Moneygall Fc B

Birdhill Fc 0-1 Arra Rovers

Holycross Fc B 2-0 Silvermines Fc

Clodiagh Rangers B 1-3 Clonmore Utd

 

Weekending August 12th

Premier Division

Portumna Town 1-5 Killavilla Utd

BT Harps 2-0 Holycross

Nenagh Celtic 6-0 Thurles Town

Division 1

Gurtagarry Fc 1-2 Moneygall Fc

Borrisokane Fc Vs Sallypark Odhráns

Shinrone Utd 6-4 Ballymackey Fc

Ardcroney Fc 1-1 Cloughjordan Fc

Division 2

BT Harps B 2-1 Birdhill Fc

Silvermines Fc 1-4 Nenagh Celtic B

Arra Rovers 1-1 Clodiagh Rangers B

Lough Derg 4-2 Holycross Fc B

Clonmore Utd 0-5 Templetuohy Fc

 

Weekending August 5th

John Delaney Cup Semi Finals

St Michael’s 2-0 BT Harps

Bansha Celtic 4-1 Thurles Town

Premier Division

Nenagh Celtic 6-2 Borroway Rovers

Holycross Fc  2-2 Clodiagh Rangers

Division 1

Gurtagarry Fc 1-3 Shinrone Utd

Rearcross Fc 5-4 Cloughjordan Fc

Ardcroney Fc 0-1 Moneygall Fc

Borrisokane Fc 1-4 Ballymackey Fc

Division 2

Silvermines 1-4 Lough Derg

Templetuohy Fc 2-1 Birdhill Fc

Moneygall Fc B 0-3 Clonmore Utd

Holycross Fc B 1-2 BT Harps B

Nenagh Celtic B 1-2 Arra Rovers

 

Weekending July 29th

John Delaney Cup Quarter Finals

Borroway Rovers 2-4 St Michaels

Clonmel Town 2-4 BT Harps

Thurles Town 2-2 Peake Villa

(Thurles Win 5-4 On Pens)

Bansha Celtic 4-1 Killavilla Utd

Premier Division

Portumna 5-1 Holycross Fc

Nenagh Celtic 3-0 Clodiagh Rangers

Division 1

Ardcroney Fc P-P Shinrone Utd

Sallypark Odhráns 4-0 Ballymackey Fc

Borrisokane Fc 3-3 Gurtagarry Fc

Rearcross Fc 1-2 Moneygall Fc

Division 2

Clodiagh Rangers B 2-2 Templetuohy Fc

Clonmore Utd 3-3 Holycross Fc B

Arra Rovers 2-0 Moneygall Fc

BT Harps B 7-0 Nenagh Celtic B

 

Weekending July 22nd

Premier Division

Portumna Town 1-5 Nenagh Celtic

Thurles Town 1-0 BT Harps

Clodiagh Rangers 0-4 Killavilla Utd

Division 1

Borrisokane Fc 0-1 Rearcross Fc

Ballymackey Fc 1-4 Gurtagarry Fc

Sallypark Odhráns 2-3 Ardcroney Fc

Cloughjordan Fc 0-1 Shinrone Utd

Division 2

Holycross Fc B 5-1 Nenagh Celtic B

BT Harps B 2-1 Clonmore Utd

Templetuohy Fc 4-2 Moneygall Fc B

Birdhill Fc 0-5 Lough Derg

Clodiagh Rangers Fc B 3-0 Silvermines

 

Weekending July 15th

Premier Division

Thurles Town 4-1 Portumna Town

Nenagh Celtic 4-3 Holycross Fc

Borroway Rovers 2-4 Killavilla Utd

Division 1

Ballymackey Fc 5-1 Cloughjordan Fc

Shinrone Utd 3-2 Borrisokane Fc

Moneygall Fc 4-2 Sallypark Odhráns

Rearcross Fc 3-2 Gurtagarry Fc

Division 2

Birdhill Fc 1-3 Clodiagh Rangers B

Lough Derg 4-1 Moneygall Fc B

BT Harps B 6-0 Templetuohy Fc

Clonmore Utd 3-0 Nenagh Celtic B

Arra Rovers 2-2 Holycross Fc B

 

Weekending July 8th

Premier Division

Portumna Town P-P Holycross Fc

Clodiagh Rangers Fc 3-6 Thurles Town

Killavilla Utd 7-2 Nenagh Celtic

Borroway Rovers 1-2 BT Harps

Division 1

Borrisokane Fc 0-1 Ardcroney Fc

Cloughjordan Fc 2-3 Moneygall Fc

Rearcross Fc 2-5 Shinrone Utd

Sallypark Odhráns 2-1 Gurtagarry Fc

Division 2

Lough Derg 4-1 Clodiagh Rangers B

Moneygall Fc B 0-1 BT Harps B

Templetuohy Fc 1-3 Holycross Fc B

Clonmore Utd 1-3 Arra Rovers

Nenagh Celtic B 2-3 Birdhill Fc

Moneygall Fc 1-1 Silvermines

 

Weekending July 1st

Premier Division Shield Final

Thurles Town 3-2 BT Harps

Division 1 Shield Final

Shinrone Utd 2-0 Moneygall Fc

Division 2 Shield Final

BT Harps B 1-0 Holycross Fc B

 

Weekending June 24th

Premier Division Shield Quarter Final

Borroway Rovers 1-4 Clodiagh Rangers

Division 2 Shield Quarter Final

Clonmore Utd 2-2 Holycross Fc B

(Holycross Fc B Win 5-4 On Pens)

Division 1 Shield Semi Final

Moneygall Fc 5-0 Borrisokane Fc

Premier Division Shield Semi Finals

Thurles Town 2-2 Clodiagh Rangers 

(Thurles Win 4-3 On Pens)

BT Harps 3-1 Killavilla Utd

Division 1 Shield Semi Finals

Shinrone Utd 3-1 Sallypark Odhráns

Division 2 Shield Semi Finals

Clodiagh Rangers B 1-2 BT Harps B

Holycross Fc B 1-1 Lough Derg Fc

(Holycross Fc B Win 4-3 On Pens)

 

Weekending June 17th

Saturday June 16th

Premier Division Shield Quarter Final

Portumna Town 2-3 BT Harps

Division 1 Shield Quarter Final

Sallypark Odhráns 2-0 Cloughjordan Fc

Division 2 Shield Quarter Final

BT Harps B 6-1 Arra Rovers

Sunday June 17th

Premier Division Shield Quarter Finals

Holycross Fc 1-3 Killavilla Utd

Nenagh Celtic 0-6 Thurles Town

Division 1 Shield Quarter Finals

Moneygall Fc 3-1 Rearcross Fc

Ardcroney Fc 0-1 Borrisokane Fc

Division 2 Shield Preliminary Round

Nenagh Celtic B 0-3 Clonmore Utd

Division 2 Shield Quarter Finals

Clodiagh Rangers B 6-0 Ballywilliam Utd

Lough Derg 3-2 Templetuohy Fc

Monday June 18th

Division 1 Shield Quarter Final

Ballymackey Fc 4-4 Shinrone Utd

(Shinrone Utd Win 4-3 On Pens)

About James Kirwan

Leave a Reply