Home / NTDL / Fixtures

Fixtures

NT&DL Fixtures……. September 23rd

Friday September 21st U/17 League @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Ballymackey Fc (John Roche) Saturday September 22nd Munster Junior Cup Preliminary Round @ 7pm Killavilla Utd Vs Borrisokane Fc (Jim McGrath) U/17 League @ 2.30pm (Unless Stated) Holycross Fc Vs Arra Rovers (Mark Greene) Killavilla Utd Vs Portumna Town (John ...

Read More »

NT&DL Fixtures……. September 16th

Tuesday September 11th U/17 League @ 6.15pm Shinrone Utd Vs Holycross Fc (David McCarthy) Saturday September 15th U/19 League TBC Sunday September 16th Premier Divsion @ 11.30am (Unless Stated) Clodiagh Rangers Vs Holycross Fc (Alec McCormack) Borroway Rovers Vs Thurles Town 2.30pm (Naoise Lawlor) Division 1 @ 11.30am Cloughjordan Fc Vs ...

Read More »

NT&DL Fixtures……. September 9th

  Saturday September 8th Premier Division @ 6.30pm (Unless Stated) Nenagh Celtic Vs Portumna Town 6.15pm (Alec McCormack) Killavilla Utd Vs Borroway Rovers (Andy Hall) U/17 League @ 2.30pm Ballymackey Fc Vs Borrisokane Fc (John Roche) Arra Rovers Vs Killavilla Utd (Eimer O’Brien) Portumna Town Vs Moneygall Fc (Mark Greene) Sunday September 9th Premier Division ...

Read More »

NT&DL Fixtures…… September 2nd

Tuesday August 28th U/17 League @ 6.15pm Portumna Town Vs Arra Rovers (Jimmy McCarthy) Saturday September 1st Division 1 @ 6pm Cloughjordan Fc Vs Borrisokane Fc (Jim McGrath) Division 2 @ 6pm Birdhill Fc Vs  Holycross Fc B (Jimmy McCarthy) U/17 League @ 2.30pm (Unless Stated) Ballymackey Fc Vs Killavilla Utd ...

Read More »

NT&DL Fixtures…… Weekending August 26th

Tuesday August 21st U/17 League @ 6.45pm Arra Rovers Vs Shinrone Utd (Mark Greene) Thursday August 23rd U/17 League @ 7.15pm Rearcross Fc Vs Holycross Fc (Eimer O’Brien) Friday August 24th Premier Division @ 7pm Killavilla Utd Vs BT Harps (Alec McCormack) U/17 League @ 6.30pm Borrisokane Fc Vs Arra ...

Read More »

NT&DL Fixtures….. August 19th

Wednesday August 15th Division 2 @ 7.15pm Birdhill Fc Vs Arra Rovers (John Roche) Friday August 17th Premier Division @ 7.15pm Clodiagh Rangers Vs Portumna Town (Jim McGrath) Division 1 @ 7.15pm Shinrone Utd Vs Sallypark Odhráns (Paul Horgan) Saturday August 18th Premier Division @ 6.30pm Holycross Fc Vs Killavilla ...

Read More »

NT&DL Fixtures……… August 12th

Saturday August 11th U/17 League @ 2.30pm Killavilla Utd Vs Borrisokane Fc (Naoise Lawlor) Moneygall Fc Vs Holycross Fc (Alec McCormack) Rearcross Fc Vs Portumna Town (Ger Roche) Arra Rovers Vs Shinrone Utd (Mark Greene) Sunday August 12th Premier Division @ 11.30am Portumna Town Vs Killavilla Utd (Alec McCormack) BT ...

Read More »

NT&DL Fixtures….. August 5th

Wednesday August 1st Division 2 Templetuohy Fc Vs Birdhill Fc (Jimmy McCarthy) Thursday August 2nd John Delaney Cup Semi Final @ 7.15pm Thurles Town Vs Bansha Celtic (Alec McCormack – David Butler – David McCarthy) Friday August 3rd John Delaney Cup Semi Final @ 7.15pm St Michael’s Vs BT Harps ...

Read More »

NT&DL Fixtures….. July 29th

Friday July 27th  John Delaney Cup Quarter Finals @ 7.45pm Borroway Rovers Vs St Michaels  (David McCarthy – Jimmy McCarthy – John Roche) Clonmel Town Vs BT Harps Thurles Town Vs Peake Villa (Andy Hall – Derek Halpin – John Lyons) Bansha Celtic Vs Killavilla Utd Saturday July 28th Division ...

Read More »

NT&DL Results……. July 22nd

Thursday July 19th Division 1 Shinrone Utd 3-2 Borrisokane FC Friday July 20th Premier Division Clodiagh Rangers 0-4 Killavilla Utd Saturday July 21st Division 1 Cloughjordan Fc 0-1 Shinrone Utd Division 2 Clodiagh Rangers Fc B 3-0 Silvermines Sunday July 22nd Premier Division Portumna Town 1-5 Nenagh Celtic Thurles Town ...

Read More »