Templates by BIGtheme NET
Home / Uncategorized / Weekend Results:

Weekend Results:

ntdl

NT&DL
Youths League
Group  A.   
Moneygall 2-4 Lough Derg 
Nenagh Celtic OFF Ballymackey 

Group B  
B.T.Harps OFF Holycross 

FAI Junior Cup 1st Round at 3pm.
Clonmel Town 7-0 Galbally United
 Holycross 3-2 Old Bridge F C 
Nenagh Celtic 9-0 St. Nicholas 
Ballymackey 12-1 Killenaule Rovers 
St. Michael’s OFF Borrisokane

Premier Division League
Thurles Town OFF Sallypark
Cloughjordan OFF B. T. Harps
Roscrea Town 3-0 Lough Derg 

Division 1 League
Rearcross 5-1 Arra Rovers  
Roscrea Town  B 6-3 Moneygall
Portumna Town 6-1  Nenagh Celtic B 

Division 2 League 
B. T. Harps B OFF Rearcross  B
Borrisokane B 2-3 Ballymackey  B 
Templetuohy 3-4 Cloughjordan  B  
Clodiagh Rangers B 1-2 Ballywilliam  

tsdl-logo

TSDL Youth League
Div 1

Clonmel Town 5-0 Peake Villa, 

Two Mile Borris 2-3 Clonmel Celtic  

St Michael’s 5-1 Clerihan

TSDL Youth League Div 2

St Nicholas 2-1 Cahir Park B 

Kilsheelan United 3-3 Cashel Town

 

FAI Junior Cup 1st Round

Holycross FC 3-2 Old Bridge

Clonmel Town 7-0 Galbally United

Ballymackey FC 12-1 Killenaule Rovers

Nenagh Celtic 9-0 St Nicholas

FAI Junior Cup 2nd Round

St Michaels’ OFF Borrisokane

Munster Junior Cup 1st Round

Glengoole United 3-2 Bansha Celtic

Cahir Park 4-0 Slieveardagh United

Cullen Lattin 0-1 Kilmanahan United

Tipperary Town 6-0 Vee Rovers

Cashel Town OFF Redmondstown

Two Mile Borris 1-7 Peake Villa

Clonmel Celtic OFF Rosegreen Rangers

League Div 2

Burncourt Celtic 1-2 Suirside

Moyglass United 1-3 Donohill and District

Wilderness Rovers 0-3 Cashel Town

Clonmel Credit Union League Div 3

Peake Villa 2-1 Ballyneale

Bansha Celtic 1-3 Clonmel Town

Cahir Park 2-1 Tipperary Town

 care

TREACYS WEST COUNTY HOTEL 
CLARE DISTRICT SOCCER LEAGUE 
RESULTS 

Sunday 18th September 2016
Munster League Champions Cup ¼ Final
Newmarket Celtic 1-3 Carew Park

FAI Junior Cup Round 1
Shannon Town 2-2 Fenit Samphiries (AET) – Fenit won 7-6 on penalties

Maloney Garden Machinery Premier Division
Shannon Olympic 1-2 Bridge Utd
Ennis Town P-P Sporting Ennistymon
Bridge Celtic 0-3 Avenue Utd

Lets Bet Sports Bookmakers First Division
Bridge Utd B 1-8 Lifford A
Kildysart Celtic P-P Kilrush Rangers
Avenue Utd B 0-4 Coole FC
Moher Celtic 2-2 Kilkishen Celtic
Turnpike Rvs 1-5 Newmarket Celtic B

Selprint Second Division
Rhine Rvs 2-3 Connolly Celtic
West Clare FC 2-5 Tulla Utd B
Manus Celtic 6-0 Burren Utd
St Pats 1-4 Kilmaley Fern Celtic

Suttons Lighting Third Division
Inch Crusaders 1-5 Shannon Hibs
Corofin Harps B 0-5 Lifford B
Shannon Town C 3-2 Sporting Ennistymon B
Moher Celtic B 0-3 Bunratty/Cratloe

Saturday 17th September 2016
CDSL Youths League
Newmarket Celtic 3-2 St Pats
Shannon Town 4-2 Sporting Ennistymon

Munster Youths Cup Round 1
Bridge Utd 3-1 Lifford

Selprint Second Division League Cup Final
Ennis Town B 1-3 Rineanna Rvs

kerry

FAI Junior Cup 1st Round
Sunday 18th September 2016
Shannon Town  2-2  Fenit Samphires , Fenit win on pens AET .

Munster Junior Cup Preliminary Round
Friday 16th September 2016
Classic Fc  2-6  Dingle Bay Rovers .
Saturday 17th September 2016
Tralee Dynamos  2-1  St Brendans Park .
Sunday 18th September 2016
Inter Kenmare  1-3  Killarney Athletic .
Killarney Celtic  2-0  Mitchels Avenue .

Denny Premier B
Saturday 17th September 2016
AC Athletic  2-1  CSKA Tralee .
Sunday 18th September 2016
Killorglin Fc  3-2  Camp United .
Castleisland B  4-2  Mastergeeha Fc .

Denny Division 1A
Sunday 18th September 2016
Castlegregory Celtic  7-1  Asdee Rovers .
Athletico Ardfert  0-0  Ballyheigue Athletic .

Denny Division 1B
Sunday 18th September 2016
Classic Fc B  3-0  Ballymac Celtic .
Strand Road Fc  4-3  Windmill United .
Killarney Athletic B  2-3  AC Athletic B .

Denny Division 2
Sunday 18th September 2016
CS Abbeydorney  7-0  Tralee Bay Fc .
Castlemaine United B  1-0  Abhainn Li .
Clanmaurice Fc  5-1  CSCB .
Ballybunion Fc  4-2  Mitchels Avenue B .

 

About James Kirwan

Leave a Reply