Templates by BIGtheme NET
Home / Uncategorized / This Weekends Results As We Get Them…..

This Weekends Results As We Get Them…..

photo-collage-maker_gdqfu1

North Tipperary & District League

Youths Group A:
Lough Derg FC 2-3 Borrisokane Fc
Moneygall Fc 6-1 Nenagh Celtic

Youths Group B:
Silvermines 2-4 BT Harps
Clonmore Utd 0-1 Arra Rovers

th

Munster Champions Trophy Quarter Finals:
Nenagh Celtic 2-1 Doolans Cow
Carrick Utd 2-3 St Michael’s

fai-junior-cup

FAI Junior Cup:
Wilderness Rovers 3-3 Thurles Town AET (2-3)

Premier Division:
BT Harps 3-3 Cloughjordan Fc
Borrisokane Fc 1-7 Roscrea Town

Division 1:
Borroway Rovers 4-4 Holycross Fc
Moneygall Fc 1-1 Nenagh Celtic B
Arra Rovers 5-1 Ardcroney Fc
Portumna Town 3-1 Rearcross FC
Clodiagh Rangers 2-2 Roscrea Town B

photo-collage-maker_tsumsi

Division 2:
Cloughjordan Fc B 3-0 Rearcross FC B
Ballywilliam Utd 0-6 Gurtagarry Fc
Ballymackey Fc B 0-1 BT Harps B
Borrisokane Fc B 2-1 Templetuohy Fc

tsdl

Tipperary Southern & District League

Youths Division 1:
Cahir Park 2-3 Two Mile Borris
Peake Villa 1-2 Clerihan

Youths Division 2:
Cahir Park B 0-2 Cullen Lattin
St Nicholas 8-1 Cashel Town
Burncourt/Vee 4-5 Kilsheelan United

Premier Division:
Tipperary Town 1-4 Clonmel Town
Two Mile Borris 5-0 Galbally United
Old Bridge 0-3 Clonmel Celtic
Peake Villa 8-1 Cashel Town

received_1620325348265352

Division 1:
Cahir Park 1-1 Glengoole United
Rosegreen Rangers 3-5 Bansha Celtic
St Nicholas 0-2 Redmondstown
Vee Rovers 2-3 Kilsheelan United

Division 2:
Cashel Town 0-3 Cullen Lattin
Slieveardagh Utd 2-1 Donohill & District
Moyglass – Burncourt Celtic
Mullinahone 11-2 Suirside

Division 3:
Killusty 3-2 Cahir Park
Ballyneale 3-3 Clonmel Town
Kilmanahan United 5-0 Killenaule Rovers
Bansha Celtic – Tipperary Town

care

Clare & District League:

Youths:
St Pats 2-0 Shannon Town
Newmarket Celtic 7-3 Bridge Utd

fb_img_1475962102744

Division 1 Cup Final:
Kilrush Rangers 1-6 Turnpike Rovers

th

Munster Junior Cup:
Newmarket Celtic B 3-3 Moher Celtic AET (4-5 on pens) 
Coole FC 5-1 Bridge Utd B

20161002_214852

Premier Division:
Sporting Ennistymon 2-6 Shannon Town
Bridge Utd 1-5 Newmarket Celtic
Shannon Olympic 1-0 Bridge Celtic
Tulla Utd 4-0 Corofin Harps

Division 1:
Hermitage 2-0 Avenue Utd B

Division 2:
Rhine Rovers 0-3 Burren Utd
Rineanna Rovers 1-2 Tulla Utd B
West Clare FC 1-2 Ennis Town B
Manus Celtic 6-0 St Pats

Division 3:
Moher Celtic B 1-3 Shannon Town B
Bunratty/Cratloe 5-0 Corofin Harps B
Sporting Ennistymon B 0-4 Shannon Hibs
Shannon Olympic B 1-2 Lifford B

14030731_10154061355143800_581162530_n

About James Kirwan

Leave a Reply