Templates by BIGtheme NET
Home / Uncategorized / This Weekends Results As We Get Them…

This Weekends Results As We Get Them…

Friday October 14th
Division 2 League
Rearcross Fc B 1-2 B. T. Harps  B

Saturday October 15th
Munster Junior Cup
Roscrea Town 1-5 B. T. Harps

FAI Youths Cup
Ballymackey Fc v Clonmel Celtic 3pm
St. Michael’s v Moneygall 3pm
Holycross Fc v Lough Derg  3pm

Sunday October 16th
Munster Junior Cup
Cloughjordan Fc 5-2 Clodiagh Rangers AET
Portumna Town 1-3 Holycross 
Thurles Town OFF Moneygall

Premier Division League
Ballymackey Fc 1-4 Borrisokane

Division 1 League
Borroway Rovers 4-0 Rearcross Fc
Nenagh Celtic  B 6-2 Ardcroney
Roscrea United B 6-2 Arra Rovers 

Division 2 League
Clodiagh Rangers  B 1-12 Gurtagarry
Templetuohy Fc 0-5 Ballymackey  B
Borrisokane Fc B 0-1 Ballywilliam 

Treacys West County Hotel Clare & District Soccer League Fixtures
Saturday 15th October 2016
CDSL Youths League
 Bridge Utd 3-6 St Pats
Sporting Ennistymon 2-1 Shannon Town

FAI UMBRO YOUTHS CUP
Listowel Celtic 1-6 Avenue Utd
Newmarket Celtic 2-3 Askeaton AFC 

Third Division League Cup Final
Lifford B 5-1 Shannon Hibernian

Sunday 16th October 2016
FAI Junior Cup Round 3
Ballinagary FC v Shannon Olympic 2:30pm

Maloney Garden Machinery Premier Division
 Tulla Utd 2-4 Bridge Utd 
 Bridge Celtic 1-5 Sporting Ennistymon
Avenue Utd 1-0 Ennis Town

First Division League
 Lifford 1-1 Hermitage
 Kilrush Rangers 1-2 Mountshannon Celtic
Coole FC 2-1 Kildysart Celtic
Turnpike Rvs 4-5 Avenue Utd B
Newmarket Celtic B 3-1 Moher Celtic

Selprint Second Division
Burren Utd 2-2 Tulla Utd B
Rineanna Rvs OFF Connolly Celtic
Kilmaley Fern Celtic 0-4 West Clare FC
Ennis Town B 0-1 Manus Celtic

Suttons Lighting Third Division
Moher Celtic B 2-1 Inch Crusaders
Shannon Town C OFF Bunratty/Cratloe 2pm 
Shannon Town B 7-2 Sporting Ennistymon B

Corofin 4-2 Shannon Olympic

Sunday 16th
Munster Junior Cup 2nd Round

Galbally United 0-7 Clonmel Town, 12pm

Wilderness Rovers OFF Tipperary Town

Cashel Town OFF St Michaels

St Nicholas 3-3 Cahir Park AET (St Nicholas Win 4-3 On Pens)

Kilmanahan United 1-8 Clonmel Celtic

Clonmel Credit Union Premier League

Old Bridge 3-0 Two Mile Borris

Clonmel Credit Union Div 1

Redmonstown 2-4 St Michael’s

Kilsheelan United OFF Rosegreen Rangers

Vee Rovers 1-3 Bansha Celtic

Clonmel Credit Union Div 2

Donohill and District 4-3 Cashel Town

Cullen Lattin 2-1 Mullinahone

Moyglass United 0-3 Slieveardagh United

Suirside OFF Burncourt Celtic

Clonmel Credit Union Div 3

Cahir Park 3-2 Ballyneale

Clonmel Town 11-0 Peake Villa

Killenaule Rovers v Bansha Celtic, 3pm

Tipperary Town 4-1 Killusty

About James Kirwan

Leave a Reply