Templates by BIGtheme NET
Home / Uncategorized / Results….. NT&DL, TSDL, Clare & District, Limerick Desmond

Results….. NT&DL, TSDL, Clare & District, Limerick Desmond

NT&DL

FAI Inter League Youths

Waterford League 6-0 North Tipperary League

Premier Division League
Thurles Town 4-1 Roscrea Town
Cloughjordan 2-2 Nenagh Celtic

Division 1 League
Roscrea Town B 1-1 Nenagh Celtic B

Division 2 League
Ballywilliam Utd 4-4 Clodiagh Rangers B
Rearcross Fc B – Borrisokane Fc B
Ballymackey Fc B 1-2 Gurtagarry Fc
Cloughjordan Fc B P-P Templetuohy Fc 

TSDL

Munster League Champions Cup Semi Final
Carew Park 0-1 St Michael’s

Clonmel Credit Union TSDL Premier League
Tipperary Town 2-0 Old Bridge
Cashel Town 2-6 Clonmel Town
Galbally United 1-5 Two Mile Borris 
Peake Villa 1- 1 Clonmel Celtic

Clonmel Credit Union TSDL Division 1
St Michael’s 2-3 St Nicholas, 11am

Paddy Purtill Cup 1st Round
Cullen Lattin 3-5 Redmondstown AET
Vee Rovers 2-0 Moyglass United 
Glengoole United 3-3 Bansha Celtic (Bansha win 4-3 On Pens)
Kilsheelan United 3-4 Cahir Park

Clonmel Credit Union TSDL Div 2
Burncourt Celtic 1-1 Cashel Town
Mullinahone 1-4 Wilderness Rovers
Donohill and District 4-2 Slieveardagh United

Clonmel Credit Union TSDL Div 3
Cahir Park P-P Kilmanahan United
Tipperary Town 2-2 Bansha Celtic
Peake Villa 4-2 Killenaule Rovers

Clare & District League

Oscar Traynor Trophy Round 2
Mayo v Clare 2pm 

Munster Junior Cup Round 2
Shannon Town B 1-3 Rineanna Rvs

First Division League
Moher Celtic 4-1 Bridge Utd

 Avenue Utd B 1-2 Kildysart Celtic

Newmarket Celtic B 1-0 Kilkishen Celtic

Turnpike Rvs 1-1 Mountshannon Celtic

Selprint Second Division
Kilmaley Fern Celtic 3-3 Ennis Town B

West Clare FC 1-1 Manus Celtic

Suttons Lighting Third Division
Shannon Olympic B 2-0 Inch Crusaders

Bunratty/Cratloe 1-2 Moher Celtic B 

Lifford B 5-2 Corofin Harps B

Limerick Desmond League

FAI Umbro Oscar Traynor Cup, Group C (90 min)
Kerry League 1-0 Limerick Desmond

Munster Junior Cup 3rd Round (extra time & penalties if required)

Carrig Celtic 0-6 Abbeyfeale United

Riedy Cup 2nd Round (extra time & penalties if required)

Ferry Rangers 3-0 Ballingarry B 

Richard Hogan Cup Quarter Final (extra time & penalties if required)

Newcastle West B 4-3 Glin Rovers B 

Weekly Observer Division 1

Shannonside FC P-P Abbeyfeale United B

Weekly Observer Division 2

Newcastle West Rovers B 2-2 St. Ita’s 

Weekly Observer Division 3

Glantine B 1-1 Knockaderry AFC 

More Results To Follow………

About James Kirwan

Leave a Reply