Templates by BIGtheme NET
Home / Uncategorized / Results As We Get Them……

Results As We Get Them……

photo-collage-maker_gdqfu1
FAI Junior Cup 2nd Round
Cullen Latin 2-0 Holycross
Clonmel Town 6-3 Portumna Town
B. T. Harps 0-1 Tipperary Town 
Moneygall 0-1 Donohill & District 
Cloughjordan 4-0 Roscrea Town
Ballymackey 3-2 Vee Rovers   
Wilderness Rovers P-P Thurles Town
St. Michael’s P-P Borrisokane
Nenagh Celtic 6-3 Two Mile Borris      

Division 1 League
Borroway Rovers 6-1 Roscrea Town B
Nenagh Celtic B 4-2 Arra Rovers

Division 2 League

Rearcross Fc B 2-5 Ballywilliam Utd
Templetuohy Fc 4-0 Clodiagh Rangers B
Gurtagarry Fc 4-0 Borrisokane B 
Ballymackey Fc B P-P B. T. Harps

tsdl

FAI Junior Cup 2nd Round

Cullen Lattin 2-0 Holycross FC

Clonmel Town 6-3 Portumna Town

Bansha Celtic 6-2 Cashel Town

Redmondstown 0-2 Kilsheelan United

BT Harps 0-1 Tipperary Town

Moneygall 0-1 Donohill and District

Ballymackey FC 3-2 Vee Rovers 

Wilderness Rovers P-P Thurles Town

St Michael’s P-P Borrisokane

Peake Villa 4-1 Kilmanahan United

Nenagh Celtic 6-3 Two Mile Borris 

Rosegreen Rangers 2-4 Glengoole United

Mullinahone 0-2 Cahir Park

Clonmel Credit Union Premier League

Clonmel Celtic 6-0 Galbally United

Clonmel Credit League Division 1

St Nicholas 0-5 St Michael’s

Clonmel League Division 2

Suirside 3-2 Cashel Town

Burncourt Celtic 1-2 Slieveardagh United

Clonmel Credit Union Division 3

Tipperary Town 0-1 Peake Villa

Clonmel Town B 2-2 Killusty

Cahir Park 0-2 Bansha Celtic

Shield Division 3 q/f

Killenaule Rovers v Ballyneale

care

FAI Junior Cup Round 2
Carrig Celtic 2-1 Turnpike Rvs 
Inter Kenmare FC 2-3 Rineanna Rvs 
Glin Rvs 2-1 Bridge Celtic 
Shannon Olympic 5-4 Fenith Samphires 
Newmarket Celtic 7-1 Ennis Town B 
Sporting Ennistymon 1-3 Moher Celtic 
Coole FC 1-0 Shannonside Utd 
Avenue Utd 1-0 Newcastle West Rvs 
Ennis Town A 3-2 Corofin Harps (AET)

First Division League
Mountshannon Celtic 4-2 Lifford A
Newmarket Celtic B 4-3 Hermitage 
Kildysart Celtic 3-3 Kilkishen Celtic 

Selprint Second Division
Rhine Rvs 2-3 Kilmaley Fern Celtic 
Burren Utd 3-0 St Pats 
Tulla Utd B 3-1 Manus Celtic 
Connolly Celtic 5-3 West Clare FC 

Suttons Lighting Third Division
Inch Crusaders 2-1 Bunratty/Cratloe 
Sporting Ennistymon B 4-1 Moher Celtic B 
Shannon Town C 0-4 Shannon Hibs 
Lifford B 0-1 Shannon Town B 

About James Kirwan

Leave a Reply