Home / Clare District League / Clare & District League Fixtures

Clare & District League Fixtures

Treacys West County Hotel Clare & District Soccer League Fixtures
Wednesday 6th September 2017
Maloney Garden Machinery Premier Division
Roslevan: Avenue Utd v Sporting Ennistymon 6:30pm Martin OBrien

McDonagh Pk: Newmarket Celtic v Shannon Olympic 6:30pm Shane Hayes

T Sheils & Company First Division
Fairgreen: Hermitage v Lifford 6:30pm Michael Rock

Gort: Coole fc v Avenue Utd B 6:30pm Mark Rellis

Cragg: Tulla Utd B v Turnpike Rvs 6:30pm Flan Sheedy

Lees Road: Ennis Town v Corofin Harps 6:30pm Dylan Shannon

Scariff: Mountshannon Celtic v Newmarket Celtic B 6:30pm Julian Sandford

Kilmaley School: Connolly Celtic v Kildysart Celtic 6:30pm Trevor White

Selprint Second Division League Cup Group B
Kilkishen: Kilkishen Celtic v Rhine Rvs 6:30pm Frank Coote

Thursday 7th September 2017
Selprint Second Division League Cup Group A
Lees Road: Ennis Town B v Manus Celtic 6:30pm James Ferns

Saturday 9th September 2017
CDSL Youths League
Lahinch: Moher Celtic v Ennis Town 11am Michael Rock

Gort: Coole fc v Hermitage 11am Martin OBrien

Roslevan: Avenue Utd v St Pats 11am Brian Punch

Bridge: Bridge Utd v Shannon Town 11am Julian Sandford

Sunday 10th September 2017
Keanes Jewellers MFA Champions Cup Round 1
Lynch Pk: Shannon Town v Ringmahon Rangers 2pm
Trevor White(referee) Shane Hayes Julian Sandford

Note: In event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

Maloney Garden Machinery Premier Division
Bridge: Bridge Utd v Moher Celtic 11am Julian Sandford

Roslevan: Avenue Utd v Newmarket Celtic 11am Terry Kennedy

Cragg: Tulla Utd v Sporting Ennistymon 11am Martin OBrien

T Sheils & Company First Division
Lees Rd: Turnpike Rvs v Lifford 2pm James Ferns

Corofin: Corofin Harps v Coole fc 11am Flan Sheedy

McDonagh Pk: Newmarket Celtic B v Tulla Utd B 10:30am Mark Rellis

Kilmaley School: Connolly Celtic v Mountshannon Celtic 10:30am Shane Hayes

Selprint Second Division
Lees Rd: Ennis Town B v Manus Celtic 10:30am Michael Rock

Cassidy Pk: Lifford B v Shannon Town B 10:30am Dylan Shannon

Lees Rd: Rhine Rvs v Shannon Hibs 1:30pm Michael Rock

Kilkishen: Kilkishen Celtic v Rineanna Rvs 11am Barry McCarry

Suttons Lighting Third Division
Lees Road: Inch Crusaders v Shannon Olympic B 10.30am Frank Coote

Corrib Drive: Shannon Town C v Bunratty/Cratloe 10:30am Pa Gleeson

Mullagh: Sporting Ennistymon B v Shannon Hibs B 11am John Guerin

Liscannor: Moher Celtic B v St Pats 11am Sean Kenneally

Tuesday 12th September 2017
CDSL Youths League
Lees Road: Ennis Town v Hermitage 6:30pm Shane Hayes

Kilmihil: St Pats v Moher Celtic 6:30pm Mark Rellis

Corrib Drive: Shannon Town v Coole FC 6:30pm Flan Sheedy

Bridge: Bridge Utd v Avenue Utd 6:30pm Julian Sandford

Wednesday 13th September 2017
Selprint Second Division League Cup Group B
Lees Road: Rhine Rvs v Bridge Utd B 6:30 pm Shane Hayes

Corrib Drive: Shannon Town B v Kilkishen Celtic 6:30 pm Flan Sheedy

Note: All results to be with Donal Kirby on 085-1765828 immediately after games otherwise a €40 fine will be incurred.

About James Kirwan

Leave a Reply