Templates by BIGtheme NET
Home / NTDL / Results

Results

NT&DL Results….. December 10th

Saturday December 9th Munster Youths Cup 3rd Round BT Harps 4-0 Ballymackey Fc Youths League Clonmore Utd 3-0 Silvermines Fc Holycross Fc 0-5 Killavilla Utd Sunday December 10th Munster Junior Cup 3rd Round BT Harps P-P Thurles Town Premier Division Portumna Town P-P Ballymackey Fc Borroway Rovers P-P Nenagh Celtic ...

Read More »

NT&DL Results…… December 3rd

Thursday November 30th Premier Division Killavilla Utd 1-0 Nenagh Celtic Saturday December 2nd FAI Youths Cup Round 3 Ballisodare Utd (Sligo) 3-1 Ballymackey Fc Youths League Holycross Fc 1-6 BT Harps Clonmore Utd 3-0 Lough Derg Killavilla Utd 3-0 Silvermines Fc  Sunday December 3rd FAI Junior Cup 5th Round Iorras ...

Read More »

NT&DL Results……… November 26th

Saturday November 25th Youths League Ballymackey Fc 5-3 BT Harps Clonmore Utd 0-3 Killavilla Utd Holycross Fc 3-0 Lough Derg Sunday November 26th FAI Junior Cup 4th Round St Michael’s 3-2 BT Harps (AET) Munster Junior Cup 3rd Round Nenagh Celtic 2-2 Portumna Town (AET Nenagh Celtic win 2-1 on ...

Read More »

NT&DL Results November 19th

Saturday 18th Of November Premier Division Killavilla Utd P-P Ballymackey Fc FAI Youths Cup Ballymackey Fc 3-1 Clonmel Town Youths League Silvermines 3-5 Holycross Fc Clonmore Utd 2-3 BT Harps Sunday November 19th FAI Junior Cup 4th Round St Michael’s 9-0 Clodiagh Rangers Fc Premier Division Thurles Town 2-1 Borroway Rovers ...

Read More »

NT&DL Results………. November 12th

Saturday November 11th FAI Junior Cup 4th Round @ 4pm Killavilla Utd 1-4 Nenagh Celtic Youths League @ 3pm Ballymackey Fc P-P BT Harps Clonmore Utd 3-0 Arra Rovers Lough Derg 5-2 Killavilla Utd Holycross Fc 3-0 Silvermines Fc Sunday November 12th FAI Junior Cup 4th Round @ 2pm Clonmel Town ...

Read More »

NT&DL Results…… November 5th

Saturday November 4th Premier Division @ 7.30pm Killavilla Utd 2-2 Portumna Town Youths Lough Derg 3-3 Holycross Fc BT Harps 3-0 Arra Rovers Killavilla Utd 7-3 Clonmore Utd Sunday November 5th Premier Division Borroway Rovers 2-2 BT Harps Nenagh Celtic 2-3 Thurles Town Cloughjordan Fc 3-3 Ballymackey Fc Division 1 ...

Read More »

NT&DL Results……… October 29th

Saturday October 28th Premier Division Killavilla Utd 1-0 Cloughjordan Fc Munster Youths Cup 2nd Round Lough Derg 1-4 Ballymackey Fc Killavilla Utd 0-4 BT Harps Youths League Silvermines 0-3 Clonmore Utd Holycross Fc 2-1 Arra Rovers Sunday October 29th FAI Junior Cup 3rd Round Thurles Town 3-2 Rosegreen Rangers BT Harps ...

Read More »

NT&DL Results…….. October 22nd

Munster Youths Cup 2nd Round Lough Derg P-P Ballymackey Fc Killavilla Utd P-P BT Harps Youths League Holycross Fc P-P Arra Rovers Silvermines Fc P-P Clonmore Utd FAI Junior Cup Round 3 Clodiagh Rangers P-P St Michael’s BT Harps P-P Borroway Rovers Killavilla Utd 3-2 Vee Rovers Wilderness Rovers 0-1 Moneygall Fc AET Bansha Celtic 2-4 Nenagh Celtic Division 1 Lough Derg P-P Sallypark Odhráns  ...

Read More »

NT&DL Results…….. October 15th

  FAI Junior Cup Round 2 Ardcroney Fc 0-3 Tipperary Town Premier Division Shield Semi Final Cloughjordan Fc 0-1 Nenagh Celtic Premier Division Killavilla Utd 1-2 Thurles Town Portumna Town 2-6 Borroway Rovers Division 1 Holycross Fc 7-0 Nenagh Celtic B Gurtagarry Fc 1-7 Clodiagh Rangers Borrisokane Fc 0-1 Moneygall Fc ...

Read More »

NT&DL Results……… October 8th

Munster Junior Cup 2nd Round Lough Derg 0-3 Thurles Town BT Harps 2-1 Killavilla Utd Ballymackey Fc 1-3 Portumna Town Nenagh Celtic 3-1 Borroway Rovers Division 1 Borrisokane Fc 3-1 Sallypark Odhráns Moneygall 0-9 Clodiagh Rangers Holycross Fc 3-0 Gurtagarry Fc Division 2 Ballywilliam Utd 2-3 Templetuohy Fc BT Harps ...

Read More »