Home / NTDL / Fixtures (page 2)

Fixtures

NT&DL Fixtures…….. Weekending October 29th

Saturday October 28th Premier Division Killavilla Utd Vs Cloughjordan Fc 7.30pm (Tommy Lynch) Munster Youths Cup 2nd Round @ 3pm Lough Derg Vs Ballymackey Fc (Ger Roche)  Killavilla Utd Vs BT Harps (Alec McCormack) Youths League @ 3pm Silvermines Vs Clonmore Utd (Derek Halpin) Holycross Fc Vs Arra Rovers (Tony ...

Read More »

NT&DL Fixtures…….. October 22nd

Saturday October 21st Munster Youths Cup 2nd Round @ 3pm Lough Derg P-P Ballymackey Fc Killavilla Utd P-P BT Harps Youths League @ 3pm Holycross Fc P-P Arra Rovers Silvermines Fc P-P Clonmore Utd Sunday October 22nd *******FAI Junior Cup Games Are Subject To A Later Decision******* FAI Junior Cup ...

Read More »

NT&DL Fixtures…… October 15th

Saturday 14th of October Premier League @8pm Killavilla Utd Vs Thurles Town (Eoghan O’Shea-Jim McGrath-Andy Hall) FAI Youths Cup @2.30pm Ballymackey Fc Vs Clonmel Celtic (John Hayes) Peake Villa Vs BT Harps Youths League @3.30pm Unless Stated Killavilla Utd Vs Holycross Fc (Mark Greene) Clonmore Utd Vs Arra Rovers (Derek ...

Read More »

NT&DL Fixtures….. October 8th

Sunday 8th of October Munster Junior Cup 2nd Round Lough Derg Vs Thurles Town (Paul Horgan) 12noon BT Harps Vs Killavilla Utd (Naoise Lawlor) 11am Ballymackey Fc Vs Portumna Town (John Hayes) 11am Nenagh Celtic Vs Borroway Rovers (Jim McGrath) 11.30am Division 1 Borrisokane Fc Vs Sallypark Odhráns (Andy Hall) (Saturday @ ...

Read More »

NT&DL Fixtures…… October 1st

FAI Junior Cup Round 2 Galbally Fc Vs Rearcross Fc (12noon) Ardcroney Fc P-P Tipperary Town Ballymackey Fc Vs Nenagh Celtic (Jim McGrath) (11.30am) Thurles Town Vs Killenaule Rovers (Tommy Lynch) (12noon) Portumna Town Vs Kilsheelan Utd (Alec McCormack) (Sun 1.30pm) Borroway Rovers Vs St Nicholas Fc (David Butler) (3pm) ...

Read More »

NT&DL Fixtures…….. September 24th

Saturday September 23rd Youths @ 2.30pm Lough Derg Fc Vs Arra Rovers (James McCarthy) 3.30pm Silvermines Fc Vs Killavilla Utd (John Hayes) Holycross Fc Vs Clonmore Utd (Alec McCormack) Sunday September 24th Munster Junior Cup 1st Round Cloughjordan Fc Vs Nenagh Celtic (Naoise Lawlor) 11.30am Borroway Rovers Vs Moneygall Fc ...

Read More »

NT&DL Fixtures…… September 17th

Saturday 16th Of September  Youths @2.30pm Arra Rovers Vs Holycross Fc (John Hayes) BT Harps P-P Lough Derg Fc Silvermines Fc P-P Ballymackey Fc Killavilla Utd P-P Clonmore Utd Sunday 17th Of September Premier Division @11.30 Unless Stated Ballymackey Vs Killavilla Utd (Eoghan O’Shea) Portumna Vs Nenagh Celtic (James McGrath) ...

Read More »

NT&DL Fixtures Week-Ending September 10th

Friday 8th of September Division 1 Rearcross Fc 3-2 Clodiagh Rangers Fc Saturday 9th of September Youths @ 2.30pm Killavilla Utd P-P Holycross Fc Arra Rovers Vs BT Harps – John Hayes Lough Derg Fc Vs Silvermines Fc – Shane Hodgins Clonmore Utd Vs Ballymackey Fc – Mark Greene Sunday ...

Read More »

NT&DL Fixtures 2nd & 3rd Of September

Sunday September 3rd NT&DL Premier Division @ 11.30 (Unless Stated) Cloughjordan Fc Vs BT Harps Jim McGrath Nenagh Celtic Vs Killavilla Utd Eoghan O’Shea  Thurles Town Vs Ballymackey Fc John Hayes Division 1 @11.30 (Unless Stated) Holycross Fc Vs Rearcross Fc Andy Hall (1.30pm) Moneygall Fc Vs Sallypark Odhráns Naoise Lawlor Gurtagarry Fc Vs Killavilla Utd ...

Read More »

North Tipperary & District League Fixtures

North Tipperary League Week Ending 27TH of August Premier Division BT Harps Vs Portumna Town 11.30 – A. McCormack Borroway Rovers Vs Killavilla Utd 2.30pm – J. McGrath Cloughjordan Fc Vs Thurles Town 12noon – E. O’Shea Ballymackey Fc Vs Nenagh Celtic 11.30 – N. Lawlor Division 1 Rearcross Fc ...

Read More »