Fixture Updates

Gurta Win Nine Goal Thriller In Tipp Cup

NT&DL Tipperary Cup 2nd Round Portumna Town 4-5 Gurtagarry Fc AET Portumna Town and Gurtagarry Fc produced one of the games of the season as the Division 1 side ran out winners by the odd goal in nine after extra time. Gurta took the lead after twelve minutes when Jake ...

Read More »

TSDL Results……. January 14th

Saturday 13th January FAI Junior Cup Round of 32 Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Sunday 14th January FAI Junior Cup, Round of 32 Clonmel Celtic 1-3 Newmarket Celtic Galbally United 0-0 Usher Celtic (Usher Win 3-1 on pens) Ballinasloe Town 0-4 St Michael’s Munster Youth Cup, 4th Round Ballingarry (Desmond ...

Read More »

FAI Junior Cup 6th Round Results

5th Round Ballymun Utd 4-4 Carrig Celtic AET (5-4 0n pens) 6th Round Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Grattan Utd 2-1 Coonagh Utd Knocknaheeny Celtic 0-0 Newfoundwell Fc AET (7-8 on pens) Willow Park 1-2 Killarney Celtic AET Cappry 0-1 Moyne Rangers Dungarvan Fc 4-3 Greencastle Fc AET Evergreen Fc ...

Read More »

NT&DL Results……. January 14th

Friday January 12th Division 1 Rearcross Fc 4-2 Sallypark Odhráns Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round BT Harps 1-4 Douglas Hall (Cork) Youths League Ballymackey Fc P-P Lough Derg Fc Youths Cup Quarter Final Clonmore Utd P-P Holycross Fc Sunday January 14th FAI Junior Cup 6th Round Nenagh Celtic ...

Read More »

TSDL Results……. January 7th

Munster Junior Cup 3rd Round St Michael’s 7-0 Donohill and District Tipperary Cup 1st Round Old Bridge P-P Cahir Park Killenaule Rovers 2-1 Cahir Park B Two Mile Borris B P-P Glengoole Utd Slieveardagh 1-2 Vee Rovers AET Moyglass 1-1 Cullen/Lattin AET (Moyglass Win 4-3 On Pens) Rosegreen Rangers P-P ...

Read More »

NT&DL Results……. January 7th

Saturday January 6th Premier Division Killavilla Utd 3-2 Borroway Rovers NT&DL Youths League Killavilla Utd 1-3 Ballymackey Fc Clonmore Utd 4-8 Holycross Fc Lough Derg Fc P-P BT Harps Sunday January 7th Munster Junior Cup 3rd Round Thurles Town 4-1 BT Harps NT&DL Premier Division Cloughjordan Fc P-P Nenagh Celtic Portumna Town P-P Ballymackey Fc ...

Read More »

TSDL Results……… December 31st

Tuesday 26th December Tipperary Cup 1st Round Bansha Celtic B 0-7 St Michael’s Sunday 31st December Munster Junior Cup 2nd Round Clonmel Celtic 0-1 St Michael’s Munster Junior Cup 3rd Round Cashel Town 0-0 Cahir Park (AET Cahir Win 4-3 On Pens) Clonmel Credit Union Premier League Two Mile Borris ...

Read More »

News Updates

TSDL Fixtures…….. January 21st

Saturday 20th January TSDL Youths Div 1 Peake Ville v St Michael’s, 2:30pm G Ward Clonmel Town v Clonmel Celtic, 2:30pm N Coughlan TSDL Div 2A Cahir Park v Bansha Celtic, 2:30pm P Keane Burncourt/Vee v Cashel Town, 2:30pm P Ivors TSDL Div 2B Mullinahone v Moyglass United, 2:30pm J ...

Read More »

NT&DL Fixtures……. January 21st

Saturday January 20th @ 7.30pm Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Holycross Fc (David Butler) Youths Cup Quarter Finals @ 2pm Ballymackey Fc Vs BT Harps (Alec McCormack) Holycross Fc Vs Clonmore Utd (Derek Halpin) Sunday January 21st Munster Junior Cup 4th Round @ 2pm Nenagh Celtic Vs Peake ...

Read More »

TSDL Results……. January 14th

Saturday 13th January FAI Junior Cup Round of 32 Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Sunday 14th January FAI Junior Cup, Round of 32 Clonmel Celtic 1-3 Newmarket Celtic Galbally United 0-0 Usher Celtic (Usher Win 3-1 on pens) Ballinasloe Town 0-4 St Michael’s Munster Youth Cup, 4th Round Ballingarry (Desmond ...

Read More »

FAI Junior Cup 6th Round Results

5th Round Ballymun Utd 4-4 Carrig Celtic AET (5-4 0n pens) 6th Round Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Grattan Utd 2-1 Coonagh Utd Knocknaheeny Celtic 0-0 Newfoundwell Fc AET (7-8 on pens) Willow Park 1-2 Killarney Celtic AET Cappry 0-1 Moyne Rangers Dungarvan Fc 4-3 Greencastle Fc AET Evergreen Fc ...

Read More »

NT&DL Results……. January 14th

Friday January 12th Division 1 Rearcross Fc 4-2 Sallypark Odhráns Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round BT Harps 1-4 Douglas Hall (Cork) Youths League Ballymackey Fc P-P Lough Derg Fc Youths Cup Quarter Final Clonmore Utd P-P Holycross Fc Sunday January 14th FAI Junior Cup 6th Round Nenagh Celtic ...

Read More »

NT&DL Fixtures…….. January 14th

Friday January 12th Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Sallypark Odhráns (John Roche) Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round @ 2pm BT Harps Vs Douglas Hall (Cork) (Alec McCormack – Mark Greene – Derek Halpin) Youths League @ 2pm Ballymackey Fc Vs Lough Derg Fc (Eimer O’Brien) Youths ...

Read More »

TSDL Results……. January 7th

Munster Junior Cup 3rd Round St Michael’s 7-0 Donohill and District Tipperary Cup 1st Round Old Bridge P-P Cahir Park Killenaule Rovers 2-1 Cahir Park B Two Mile Borris B P-P Glengoole Utd Slieveardagh 1-2 Vee Rovers AET Moyglass 1-1 Cullen/Lattin AET (Moyglass Win 4-3 On Pens) Rosegreen Rangers P-P ...

Read More »

Results Updates

TSDL Fixtures…….. January 21st

Saturday 20th January TSDL Youths Div 1 Peake Ville v St Michael’s, 2:30pm G Ward Clonmel Town v Clonmel Celtic, 2:30pm N Coughlan TSDL Div 2A Cahir Park v Bansha Celtic, 2:30pm P Keane Burncourt/Vee v Cashel Town, 2:30pm P Ivors TSDL Div 2B Mullinahone v Moyglass United, 2:30pm J ...

Read More »

Gurta Win Nine Goal Thriller In Tipp Cup

NT&DL Tipperary Cup 2nd Round Portumna Town 4-5 Gurtagarry Fc AET Portumna Town and Gurtagarry Fc produced one of the games of the season as the Division 1 side ran out winners by the odd goal in nine after extra time. Gurta took the lead after twelve minutes when Jake ...

Read More »

NT&DL Fixtures……. January 21st

Saturday January 20th @ 7.30pm Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Holycross Fc (David Butler) Youths Cup Quarter Finals @ 2pm Ballymackey Fc Vs BT Harps (Alec McCormack) Holycross Fc Vs Clonmore Utd (Derek Halpin) Sunday January 21st Munster Junior Cup 4th Round @ 2pm Nenagh Celtic Vs Peake ...

Read More »

NT&DL Fixtures…….. January 14th

Friday January 12th Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Sallypark Odhráns (John Roche) Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round @ 2pm BT Harps Vs Douglas Hall (Cork) (Alec McCormack – Mark Greene – Derek Halpin) Youths League @ 2pm Ballymackey Fc Vs Lough Derg Fc (Eimer O’Brien) Youths ...

Read More »

NT&DL Fixtures……. January 7th

Saturday January 6th Premier Division @ 7.30pm Killavilla Utd Vs Borroway Rovers (Jim McGrath) NT&DL Youths League @ 2pm Killavilla Utd Vs Ballymackey Fc (Derek Halpin) Clonmore Utd Vs Holycross Fc (Alec McCormack) Lough Derg Fc P-P BT Harps (Eimer O’Brien) Sunday January 7th Munster Junior Cup 3rd Round @ ...

Read More »

NT&DL Fixtures….. Weekending December 17th

Saturday December 16th  Youths League @ 2pm BT Harps Vs Lough Derg (Derek Halpin) Sunday December 17th Tipperary Cup 1st Round @ 2pm Lough Derg Vs Village Fc (Naoise Lawlor) Division 1 @ 11.30am Clodiagh Rangers Vs Nenagh Celtic B (Jim McGrath) Barry Cup 1st Round @ 11.30am Moneygall Fc Vs ...

Read More »

FAI Junior 6th Round Draw

Ballymun Utd or Carrig Celtic Vs North End Utd Grattan Utd Vs Coonagh Utd Dungarvan Utd or Booth Road Celtic Vs Greencastle Fc Clonmel Celtic Vs Newmarket Celtic Ballinasloe Town Vs St Michael’s Nenagh Celtic Vs Mervue Utd Railway Union or Ferrybank Fc Vs Rathmullen or Innishvilla Fc Pike Rovers ...

Read More »

Top Scorers

TSDL Fixtures…….. January 21st

Saturday 20th January TSDL Youths Div 1 Peake Ville v St Michael’s, 2:30pm G Ward Clonmel Town v Clonmel Celtic, 2:30pm N Coughlan TSDL Div 2A Cahir Park v Bansha Celtic, 2:30pm P Keane Burncourt/Vee v Cashel Town, 2:30pm P Ivors TSDL Div 2B Mullinahone v Moyglass United, 2:30pm J ...

Read More »

Gurta Win Nine Goal Thriller In Tipp Cup

NT&DL Tipperary Cup 2nd Round Portumna Town 4-5 Gurtagarry Fc AET Portumna Town and Gurtagarry Fc produced one of the games of the season as the Division 1 side ran out winners by the odd goal in nine after extra time. Gurta took the lead after twelve minutes when Jake ...

Read More »

NT&DL Fixtures……. January 21st

Saturday January 20th @ 7.30pm Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Holycross Fc (David Butler) Youths Cup Quarter Finals @ 2pm Ballymackey Fc Vs BT Harps (Alec McCormack) Holycross Fc Vs Clonmore Utd (Derek Halpin) Sunday January 21st Munster Junior Cup 4th Round @ 2pm Nenagh Celtic Vs Peake ...

Read More »

TSDL Results……. January 14th

Saturday 13th January FAI Junior Cup Round of 32 Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Sunday 14th January FAI Junior Cup, Round of 32 Clonmel Celtic 1-3 Newmarket Celtic Galbally United 0-0 Usher Celtic (Usher Win 3-1 on pens) Ballinasloe Town 0-4 St Michael’s Munster Youth Cup, 4th Round Ballingarry (Desmond ...

Read More »

FAI Junior Cup 6th Round Results

5th Round Ballymun Utd 4-4 Carrig Celtic AET (5-4 0n pens) 6th Round Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Grattan Utd 2-1 Coonagh Utd Knocknaheeny Celtic 0-0 Newfoundwell Fc AET (7-8 on pens) Willow Park 1-2 Killarney Celtic AET Cappry 0-1 Moyne Rangers Dungarvan Fc 4-3 Greencastle Fc AET Evergreen Fc ...

Read More »

NT&DL Results……. January 14th

Friday January 12th Division 1 Rearcross Fc 4-2 Sallypark Odhráns Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round BT Harps 1-4 Douglas Hall (Cork) Youths League Ballymackey Fc P-P Lough Derg Fc Youths Cup Quarter Final Clonmore Utd P-P Holycross Fc Sunday January 14th FAI Junior Cup 6th Round Nenagh Celtic ...

Read More »

NT&DL Fixtures…….. January 14th

Friday January 12th Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Sallypark Odhráns (John Roche) Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round @ 2pm BT Harps Vs Douglas Hall (Cork) (Alec McCormack – Mark Greene – Derek Halpin) Youths League @ 2pm Ballymackey Fc Vs Lough Derg Fc (Eimer O’Brien) Youths ...

Read More »

League Tables

TSDL Fixtures…….. January 21st

Saturday 20th January TSDL Youths Div 1 Peake Ville v St Michael’s, 2:30pm G Ward Clonmel Town v Clonmel Celtic, 2:30pm N Coughlan TSDL Div 2A Cahir Park v Bansha Celtic, 2:30pm P Keane Burncourt/Vee v Cashel Town, 2:30pm P Ivors TSDL Div 2B Mullinahone v Moyglass United, 2:30pm J ...

Read More »

Gurta Win Nine Goal Thriller In Tipp Cup

NT&DL Tipperary Cup 2nd Round Portumna Town 4-5 Gurtagarry Fc AET Portumna Town and Gurtagarry Fc produced one of the games of the season as the Division 1 side ran out winners by the odd goal in nine after extra time. Gurta took the lead after twelve minutes when Jake ...

Read More »

NT&DL Fixtures……. January 21st

Saturday January 20th @ 7.30pm Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Holycross Fc (David Butler) Youths Cup Quarter Finals @ 2pm Ballymackey Fc Vs BT Harps (Alec McCormack) Holycross Fc Vs Clonmore Utd (Derek Halpin) Sunday January 21st Munster Junior Cup 4th Round @ 2pm Nenagh Celtic Vs Peake ...

Read More »

TSDL Results……. January 14th

Saturday 13th January FAI Junior Cup Round of 32 Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Sunday 14th January FAI Junior Cup, Round of 32 Clonmel Celtic 1-3 Newmarket Celtic Galbally United 0-0 Usher Celtic (Usher Win 3-1 on pens) Ballinasloe Town 0-4 St Michael’s Munster Youth Cup, 4th Round Ballingarry (Desmond ...

Read More »

FAI Junior Cup 6th Round Results

5th Round Ballymun Utd 4-4 Carrig Celtic AET (5-4 0n pens) 6th Round Tolka Rovers 2-1 Clonmel Town Grattan Utd 2-1 Coonagh Utd Knocknaheeny Celtic 0-0 Newfoundwell Fc AET (7-8 on pens) Willow Park 1-2 Killarney Celtic AET Cappry 0-1 Moyne Rangers Dungarvan Fc 4-3 Greencastle Fc AET Evergreen Fc ...

Read More »

NT&DL Results……. January 14th

Friday January 12th Division 1 Rearcross Fc 4-2 Sallypark Odhráns Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round BT Harps 1-4 Douglas Hall (Cork) Youths League Ballymackey Fc P-P Lough Derg Fc Youths Cup Quarter Final Clonmore Utd P-P Holycross Fc Sunday January 14th FAI Junior Cup 6th Round Nenagh Celtic ...

Read More »

NT&DL Fixtures…….. January 14th

Friday January 12th Division 1 @ 7.30pm Rearcross Fc Vs Sallypark Odhráns (John Roche) Saturday January 13th Munster Youths Cup 4th Round @ 2pm BT Harps Vs Douglas Hall (Cork) (Alec McCormack – Mark Greene – Derek Halpin) Youths League @ 2pm Ballymackey Fc Vs Lough Derg Fc (Eimer O’Brien) Youths ...

Read More »